На скривено те водим место

Двадесет ученика из одељења II 5, II6, II7 и II8 били су реализатори пројекта На скривено те водим место,  који је одржан  као јавни час из историје  15.11.2019. године у нашој школи. Пројекат је осмислила  и са ученицима реализовала професорка историје Драгица Илић Николић. Ученици из наведених одељења су имали задатак да опишу осећања и сећања у односу на посебно место у њиховом животу.

Нека од места која су описивали била су кревет у ком спавају, клупа на којој им се десио први пољубац, село у којем им живе бака и дека или чак острво где су доживели незаборавно летовање. Причу су почињали од конкретног места, а затим је ширили  на улицу или град и описивали из историјског гледишта. Чули смо различите и врло занимљиве приче о путовањима, летовањима, дружењу, самоћи, првим симпатијама… У овим причама имали смо прилику да чујемо о разним познатим историјским личностима, као што су Безереди Миклош, по ком је име добила улица у Темерину, Ђорђе Натошевић, чије име носи позната основна школа у Новом Саду, краљ Александар Карађорђевић, по коме је име добило банатско место Александрово, и многи други.

Све радове су објединили у „књигу“, која је изложена у нашој Гимназији, а онда су је кроз заједничку презентацију представили на часу, пред ученицима и професорима.

Марија Вукајловић I3

Марија Добрић I3