Директорка Гимназије „Светозар Марковић“ Татјана Вукадиновић и глумица Светлана Бојковић отвориле јубиларно XXV Школско позорје

Порука директорке Гимназије Татјане Вукадиновић поводом отварања XXV Школског позорја

Школско позорје је ђачки позоришни фестивал и он је настајао и развијао се, није прве године био то што је данас. Он има своју историју. На почетку је то био покушај да се афирмише позоришна уметност и да се представи рад драмских секција, тако да пре двадесет и пет година, 1994. године први пут су изведене две представе, а затим  следеће године више. Оно је постало манифестација градског карактера, па окружног, да би добило тај покрајински карактер после неколико година. Оно што волим увек да истакнем је чињеница да оно не траје само три дана, него да почиње много раније, баш онда кад драмске секције почињу са радом и са припремом за писање сценарија и режије, да би све то имало епилог током фестивала. Школско позорје је важно, како индивидуално, као  подстицај и развој сваког ученика који је укључен у рад  драмске секције, битно је за њега да препозна своје могућности и таленте, али је и битно и за ширу заједницу и културни живот у једној средини. Такође, битно је да се ученици повезују, да размењују своја искуства и да се на један тако креативан и конструктиван начин баве неком актуелном друштвеном тематиком. Зато је лепо што оно траје већ пуних двадесет година.

Теодора  Жерајић