Представа Карловачке гимназије на XXV Школском позорју „Значи Марко, као Краљевић“

Милан Марковић: „Значи Марко, као Краљевић“

Режија: Небојша Пајић и Јована Реба
Дизајн сценографије: Андреј Стреховец
Костимограф: Небојша Пајић и ученици – глумци
Музички уредник: Растко Павлов
Продукција: Јована Реба

УЛОГЕ:

Марко — Михајло Ковач
Ивана (сестра му) — Ружица Малбаша
Маша (најбоља другарица) —  Милана Стојков
Деки (Марков најбољи друг) —  Пера Бранић
Сузана (мама) —  Катарина Чокрлић
Ђоле (тата) —  Вук Стојић
Матори —  Митар Видовић
Главна фенсерка —  Кристина Тењовић
Краљица Њујоркера —  Исидора Ристић
Фенсерке —  Ангелина Срдић, Анастасија Маринковић, Исидора Ристић, Милана Мијић, Јана Јанковић, Маја Милосављевић
Навијачи —  Коста Добановачки (такође продавац у Њујоркеру), Алекса Стакић, Марко Пауновић, Милан Дожић
и Хор Карловачке гимназије (20 чланица)

О РЕДИТЕЉУ

Небојша Пајић, професор је енглеског језика, књижевности и превођења у Карловачкој гимназији и координатор школског театра. Освојио је низ значајних награда за мјузикле, које је приредио са професором музичког и вођом хора, Растком Павловим: „Сестре по метли“ (2002), „Little shop of horrors“ (2003) и  „Hairspray“(2003).

O ПРЕДСТАВИ

Драма о животу близанаца Иване и Марка, који живе са самохраном мајком. Марко постаје навијач и расиста, а Ивана чезне о популарности и животу богаташице. Заплет настаје када се појави отац, за којег су мислили да је погинуо на ратишту, а још је и Ром.