Teach art learn english workshop

Фондација Нови Сад 2021. године Европска престоница културе, Спомен-збирка Павле Бељански и Удружење наставника енглеског језика ЕЛТА су позвали професорку енглеског језика и књижевности Драгану Меденицу и професорку ликовне културе Драгицу Радовановић из наше школе да учествују у њиховом пилот-пројекту Teach art learn english workshop који има за циљ да се ученици упознају са делом и ликом Павла Бељанског.

Ученици су упознати са различитим типовима сликарства: портретом, аутопортретом,  актом, мртвом природом итд. Слушали су о свему на енглеском језику, а затим су добили задатке на картицама да пронађу у Галерији одређену врсту слике и да је у групи анализирају. Свака група је добила питања и задатке на које су одговарали на енглеском језику. Ученици су  могли да изразе свој субјективни став и доживљај, да буду маштовити и креативни. Разговарали су о томе какве емоције су у њима изазване, о имресијама у вези са сликама − нпр. о чему девојка на слици размишља, да ли би се дружили са њом… Све уметничке термине ученици су научили да користе на енглеском језику.  Највише им се допало што су имали улогу активних учесника, а не пасивних посматрача.  У овом пилот-пројекту публика је била у фокусу пажње.