„Радован III“ на XXIV Школском позорју

Интервју са драмском трупом Гимназије „Јан Колар“ са домом ученика Бачки Петровац

Зашто сте изабрали баш ову представу?

Јован Киш (Радован III): Наша професорка нам је предложлила да радимо ову представу, нама се свидела радња и ликови и пронашли смо се у њима.

Одакле вам идеја да ви, а не профсор  будете редитељи представе?

Бранислав  Поп (Станислав):  Углавном у нашој школи није било професора који су хтели то да покрену, а ми смо веома хтели да глумимо па смо одлучили да сами направимо секцију. Мени лично ово није први пут да се нађем у улози редитеља, већ имам нека искуства у вези са тим, мислим да је ова сарадња била добра и да ћемо наставити са њом.

Да ли сте баш све сами радили без помоћи професора?

Бранислав Поп (Станислав): Имали смо ментора, професорку српског језика која је нам је помагала око изговора, али углавном смо сами радили.

Јован Киш (Радован III): Да, углавном сами, јер смо ми у дому, а професорка  је из Новог Сада, онда смо све пробе морали сами да огранизујемо и већину посла смо преузели на себе.

Да ли је било компликовано у исто време бити и редитељ и глумац?

Бранислав Поп (Станислав): Мислим да кад се направи добра подела рада да се све то лепо може урадити.

Какви су вам утисци након извођења на Позорју?

Јован Киш (Радован III): Мислим да нам је ово најбоље што смо до сада извели.

Бранислав Поп (Станислав): Да, мислим да је ово најбоље.

Теодора Петковић II6