„Краљевски фестивал“ ШОСО „Милан Петровић“ отворио XXIV Школско позорје

Интервју са Драмском секцијом ШОСО “Милан Петровић” извођачима и редитељем представе

Тамара Никчевић – Саветник Злоћко

Да ли си имала трему пред наступ?
Имала сам трему као и пред сваки наступ, али то је била позитивна трема, што је у потпуности нормално. Уложили смо велики труд и ова представа је била велика одговорност, али и поред тога, ми смо уживали.
Колико се дуго бавиш глумом?
Ja сам по струци дефeктолог, а волонтер сам у школи Милан Петровић. Већ неколико година сам провела са њима, али ми је први пут да глумим у представи, до сада сам била увек поред сцене и помагала, али ове године сам одлучила да будем део представе.

Колико дуго се спремаш за ову представу?
Сигурно око годину дана, кренули смо негде у јесен, али велик труд је уложен у ово, надам се да се исплатио.

Александар Богдановић – Слуга Цуга

Можеш ли нам укратко описати представу?
Представа је о принцези која би требало да се уда, али нема за кога. Краљ добија савет од дворске луде, који му каже да треба да организује такмичење у певању. Саветник Злоћко је главни негативац у представи, жели да преузме престо. Пастир Лино је херој представе, а нико није знао да је он син Црног Витеза, такође хероја, који је победио у свим ратовима. На крају је пастир постао краљ.

Колико дуго сте се спремали?
Пробе су почеле у септембру 2017. Први пут смо извели представу на Савиндан 2018. године.

Да ли си имао трему пред наступ?
Не, ово нам је већ четврти наступ, а нисмо ни први пут на Позорју.

Редитељ представе – Миодраг Близанац

Од кад спремате овај наступ?
Сигурно већ годину дана, сваки дан по четири сата дневно.

Како сте изабрали ликове за представу?
Они су сами изабрали ликове. С обзиром на успех прошлогодишње представе, ове године се пријавио много већи број деце.

Какво је Ваше мишљење о самој представи?
Имала је неку лакоћу дешавања и лепоту израза, једноставно је текла и све је било опуштено. Покушали смо да уђемо у суштину личности деце, тако да би они сами успели да изнесу представу. Имао сам већу трему од њих, али је све испало добро зато што је било спонтано, што је у суштини и најважније.

Да ли сте задовољни како су Ваши ђаци извели представу?
Био сам прилично изненађен, јер су ово прилично захтевни младићи и девојке са одређеним инвалидитетима и мислим да је ово највећи домен који они могу да ураде. По мом мишљењу они су већ прваци света. Они су почели да креирају, тако да су успели да стварно доживе представу. Веома сам задовољан, јер су направили сопствени израз.

Милица Томић II6